Індивідуальний проект створюється архітектором або студією дизайну інтер’єру за бажанням інвестора. Такий проект відразу створюється з урахуванням особливостей ділянки під забудову, що дозволяє простіше використовувати весь потенціал ділянки. Індивідуальний проект певною мірою є відображенням потреб і очікувань інвестора. Це основні орієнтири для архітектора, який потім намагається висловити ці очікування та втілити їх у проект будівлі. На відміну від готового проекту будинку, індивідуальний проект явно не потребує адаптації, він підходить для реконструкції та розширення будинку, а іноді і для капітального ремонту квартири чи будинку.

Вибір індивідуального проекту дає інвестору багато переваг, але це не рішення без недоліків. З цієї статті ви дізнаєтесь, які найважливіші переваги та недоліки цього рішення, а також кому цей варіант підходить.

Як створюється індивідуальний проект?

 Створення індивідуального проекту можна розділити на п’ять етапів. Перший етап – це бесіда з архітектором, під час якої архітектор розпитає вас про деталі, пов’язані з вашими очікуваннями, доступним бюджетом, а також ознайомиться з характеристиками ділянки. На основі отриманої інформації буде створено ескізний проект, який покаже інвестору, як виглядатиме його майбутнє житло. Третій етап – консультації щодо поправок і змін. Потім архітектор створює повний проект будівництва з повною документацією. На завершальному етапі можуть бути зроблені косметичні зміни, а потім інвестор отримує повну проектну документацію. Таким чином він може приступити до виконання формальностей, пов’язаних із будівництвом будинку.

Переваги індивідуального проекту

 Цікаво, які переваги може запропонувати індивідуальний дизайн? Це рішення є дуже вигідним, особливо для інвесторів, які мають конкретні очікування щодо будинку своєї мрії. Ось переваги цього рішення:

  • Це проект, адаптований до індивідуальних потреб і очікувань інвестора.
  • Інвестор є активною стороною і братиме активну участь у процесі проектування.
  • За допомогою індивідуального проекту легше освоїти проблемну ділянку під забудову (наприклад, вузьку ділянку чи похил) та використати її потенціал.
  • Проект узгоджується з умовами забудови та враховує форму ділянки.
  • Інвестор, який передумав будувати, може продати ділянку під забудову разом з проектом.
  • Інвестору гарантовано, що кінцевий ефект буде відповідати його очікуванням, а будинок матиме конкретні технічні параметри.
  • Архітектор або компанія, відповідальна за створення індивідуального проекту, також може допомогти з формальностями, пов’язаними з отриманням дозволу на будівництво будинку.
  • Індивідуальний проект будівництва не потребує адаптації та включає повну документацію, необхідну для якісного виконання всіх формальностей.

Для кого індивідуальний проект є вигідним рішенням?

 Індивідуальний проект – це рішення для інвестора, який має більший бюджет і може собі дозволити такі витрати. Також це чудове рішення для людей, які мають проблемну ділянку під забудову, для якої складно підібрати готовий проект. Це вигідна альтернатива для інвесторів, які мають конкретні очікування та ідеї щодо майбутнього будинку. Враховуючи терміни реалізації, варто також додати, що індивідуальний проект – це рішення, яке підійде людям, які не хочуть починати будівництво будинку якомога швидше. Ми використовуємо індивідуальне проектування не тільки при будівництві будинку. Такий проект також виконується при розширенні та перебудові будинку, а іноді і при генеральному ремонті.